Dopravní situace bývá při Valašském mikulášském jarmeku ztížená řadou okolností, a proto organizátoři připravili opatření, kterými se budou v sobotu 2. prosince snažit případným potížím s průjezdností i parkováním předejít.

V centru budou zřízené zóny zákazu parkování a pro osobní auta i autobusy bude fungovat systém odstavných parkovišť. Přespolní návštěvníci mohou využít hromadné dopravy a přicestovat do Valašských Klobouk například speciálními autobusy Mikulášského expresu nebo posílenými vlakovými spoji. Z Valašského Meziříčí je letos také vypravován historický vlak tažený parní lokomotivou.

„Parkování na Valašském mikulášském jarmeku bude obtížnější, protože hlavní parkoviště na Masarykově náměstí bude v sobotu dějištěm tradičního jarmekového programu. Řidiči by proto měli počítat s tím, že je bude pořadatelská služba navigovat na odstavná parkoviště. Aby také byla zachována průjezdnost hlavních tahů, budou v centru platit zóny zákazu parkování. Týkat se budou Masarykova náměstí a ulic Československé armády, Dobrovského, Komenského, Sbořisko a Brumovská. Děkujeme řidičům za respektování dopravního značení a ohleduplnost,“ uvedl Jaroslav Baloušek, místostarosta města Valašské Klobouky.

Ideálním řešením pro přespolní návštěvníky z okolního regionu je přijet na jarmek autobusy Mikulášského expresu. Jeho mimořádné spoje pojedou ze Slavičína, Sidonie, Brumova – Bylnice, Nedašovy Lhoty, Valašské Senice, Lačnova, Drnovic, Újezda, Dolní Lhoty i ze Zlína. Nástupní i výstupní zastávky Mikulášského expresu budou umístěné na Masarykově náměstí, naproti hotelu Alfacentrum. Z těchto náhradních stanovišť také pojedou pravidelné autobusové linky.

Když se návštěvníci rozhodnou cestovat vlakem, bude jim vedle parního vlaku k dispozici také řada posílených spojů ze směru od Valašského Meziříčí i od Starého města u Uherského Hradiště.

Mapa parkovišť a jízdní řády Mikulášského expresu, parního vlaku i posílených vlakových spojů jsou k dispozici na webu Valašského mikulášského jarmeku.