Jarmeková poštička

Jarmeková poštička je součástí Valašského mikulášského jarmeku od roku 2002. Návštěvníci si zde mohou zakoupit pohlednice (nejen jarmekové), kalendáře, známky, hrnky s logem jarmeku nebo Čertovské pexeso. Zcela zdarma zde zájemci získají kromě úsměvu paní poštmistrové také otisk jarmekového i příležitostného jarmekového razítka. Je samozřejmostí, že si zde mohou svoje pohlednice napsat a také je odeslat. K tomu slouží originální jarmeková poštovní schránka, z níž pravidelně paní poštmistrová vybírá a odesílá desítky pozdravů, které posílají lidé z Valašského mikulášského jarmeku svým přátelům a známým do celé naší vlasti i do ciziny.

Jarmekové razítko
Při Valašském mikulášském jarmeku si můžete do naší poštičky přijít pro otisk jarmekového razítka v podobě anděla, který je zároveň logem jarmeku. Andělské logo pro jarmek vytvořil klobucký výtvarník pan František Papež, který v současné době žije a tvoří ve Velkých Karlovicích.

Příležitostné razítko
Návrh na příležitostné razítko vytvářejí místní výtvarníci či ti, kteří mají k našemu městu a kraji blízko. Razítko má každý rok jiný motiv. Snažíme se, aby obrázek vždycky svým budoucím majitelům připomínal náš krásný kraj, jeho tradice či jarmekové dění. Razítko se tak stalo vyhledávaným exponátem také pro sběratele.

Jarmekové pohledy
Už několik let se nám daří, že na každý ročník Valašského mikulášského jarmeku připravujeme alespoň jednu novou jarmekovou pohlednici – karetku. Běžní návštěvníci i sběratelé si tedy i v tomto případě přijdou na své.