01 02 03
   
o jarmeku
program jarmeku
jarmekové soutěže
jarmeková poštička
orientační plánek
doprava
ubytování
partneři
fotogalerie
kontakt

JARMEKOVÉ NOVINY

V předvečer jarmeku zazáří vánoční strom města

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - V pátek 1. prosince staneme ve Valašských Kloboukách na prahu dalšího ročníku Valašského mikulášského jarmeku. Jeho slavnostní zahájení bude spojeno s rozsvícením vánočního stromu města, k němuž dojde v 17 hodin před klobouckou radnicí. Program v dolní části Masarykova náměstí ale začne už úderem 14. hodiny, kdy řemeslníci nabídnou adventní zboží na malém trhu. Děti jistě upoutá čertovský rej a příchod svatého Mikuláše, dospělí si zase mohou vybrat z návštěvy vernisáže výtvarných děl, koncertu v kostele nebo posezení u cimbálu.

Auta při jarmeku odstavujte mimo centrum, využít můžete i mimořádné dopravy

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Dopravní situace bývá při Valašském mikulášském jarmeku nezřídka oříškem, a proto organizátoři připravili několik opatření, kterými se budou snažit případným potížím s průjezdností i parkováním předejít. Především bude na hlavních silničních tazích v centru Valašských Klobouk zakázáno stavět vozidla na chodníky, jak se tomu dělo dříve. Parkování se v případě příhodného počasí doporučuje na odstavných parkovištích, na které bude navigovat služba už při vjezdech do města. Kdo chce dopravním komplikacím úplně předejít, může využít mimořádných autobusových spojů Mikulášského expresu nebo také speciálně vypraveného parního vlaku.

Přispějte do jarmekových soutěží svými výrobky a výpěstky

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Valašský mikulášský jarmek, který se ve Valašských Kloboukách chystá na sobotu 2. prosince, opět ozdobí tradiční soutěže. Hledat se v nich bude nejchutnější kysané zelí, nejlepší domácí chleba, nejpěknější jablko, nejhezčí pečený pán z kynutého těsta a také nejlahodnější starostovská slivovice. V letošní speciální tvořivé soutěži pro děti a pro seniory bude navíc oceněn nejpěknější trojrozměrný anděl. Pořadatelé jarmeku se už těší na všechny soutěžní příspěvky.

Na jarmeku můžete obdivovat stará řemesla

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - V sobotu 2. prosince si mohou návštěvníci Valašského mikulášského jarmeku připadat jako ve starých časech. Připomenou si, jak se peklo v peci, jak se mlelo obilí i jak chutnala pravá valašská kyselice. K tomu budou moci obdivovat šikovnost řemeslníků, kterým se pod rukama rozehrají řezbářská dlátka i tkalcovské stavy, kolovrátky, pletací jehlice, štětce či hoblíky. Vznikat tu budou výrobky z nejrůznějších materiálů od dřeva a proutí přes len, ovčí vlnu nebo hrnčířskou hlínu až ke slámě, kukuřičnému šustí a dalším přírodninám. K tomu zavoní čerstvě upečení páni z kynutého těsta nebo perníčky, které si děti samy nazdobí. Letošní řemeslný trh zkrátka připravil bohaté dění.

Valašský mikulášský jarmek je na dohled

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Na prahu adventu se ve Valašských Kloboukách rok co rok vydává na svou obchůzku svatý Mikuláš v doprovodu čertovských družin, to aby zahájil další ročník Valašského mikulášského jarmeku. Letos průvod masek vykročí mezi návštěvníky už po šestadvacáté a stane se tak v sobotu 2. prosince v 9 hodin před Starou radnicí na Masarykově náměstí. Současně započne i velký trh lidových a rukodělných výrobků, rozehraje a rozezpívá se kulturní program, otevřou se dveře památkových objektů a pod rukama řemeslníků ožijí starodávné zručnosti, tradice a zvyky. Všichni, kdo se chtějí příjemně naladit na předvánoční čas, jsou srdečně zváni.

 
08
 
Copyright C 2008, Valašský jarmek o.s., všechna práva vyhrazena.