01 02 03
   
o jarmeku
program jarmeku
jarmekové soutěže
jarmeková poštička
orientační plánek
doprava
ubytování
partneři
fotogalerie
kontakt

JARMEKOVÉ NOVINY

Vítězové jarmekových soutěží převzali ocenění

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Pětice tradičních soutěží pořádaných při Valašském mikulášském jarmeku se v úterý 4. prosince završila vyhlášením výsledků. Vítězové přijali pozvání do sálu Staré radnice, kde převzali pamětní glejty a také ceny. Současně bylo uděleno ocenění Jarmekový anděl a do Jarmekové síně slávy vstoupil další typický symbol.

Jarmek je přehlídkou řemesel i muziky

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Už jen pár posledních dní zbývá do Valašského mikulášského jarmeku, který nabídne mnohé k vidění, slyšení i ochutnání, a tak návštěvníkům jistě připraví příjemné naladění do začínajícího adventu. Na bohatém programu se letos budou opět podílet stovky účastníků. Řemeslníci vezmou do ruky nástroje potřebné ke své rukodělné výrobě a muzikanti jim k tomu na své nástroje hudební pěkně zanotují. Jak jim to bude společně dohromady ladit, posoudíte už v sobotu 1. prosince.

Auta při jarmeku odstavujte mimo centrum, využít můžete i mimořádné dopravy

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Dopravní situace bývá při Valašském mikulášském jarmeku nezřídka oříškem, a proto organizátoři připravili několik opatření, kterými se budou snažit případným potížím s průjezdností i parkováním předejít. Především budou na hlavních silničních tazích v centru Valašských Klobouk platit zóny zákazu parkování, aby nedocházelo k blokování dopravy. Parkování aut se doporučuje na odstavných parkovištích, na které bude navigovat služba už při vjezdech do města. Kdo chce dopravním komplikacím úplně předejít, může využít mimořádných autobusových spojů Mikulášského expresu nebo také speciálně vypraveného parního vlaku.

Mikulášskou obchůzku při jarmeku utvoří sedm desítek masek

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Valašský mikulášský jarmek dbá na udržování tradic zdejšího kraje a tou nejvýraznější, na které je založen, je tradice mikulášské obchůzky. Mezi návštěvníky akce se tak rok co rok vydává svatý Mikuláš následován průvodem čertů, jejichž kostýmy pocházejí z různých obcí jižního Valašska a svým vzhledem a materiálovým provedením reprezentují tamní zvyklosti. Při letošním ročníku se lidé budou moci setkat se sedmi desítkami masek, které do víru jarmeku vykročí v sobotu 1. prosince v 9 hodin od Staré radnice.

Před jarmekem se rozsvítí vánoční strom města

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Ještě než Valašský mikulášský jarmek v sobotu 1. prosince započne své bohaté dění, mohou se na něj lidé naladit při pátečním malém trhu spojeném se slavnostním rozsvícením vánočního stromu města. Odpolední program v dolní části Masarykova náměstí nabídne dětská pásma i vystoupení na folklórní a lidovou notu. Mezi stánky se bude linout vůně jarmekové kyselice, horkého moštu i svařeného vína a k zakoupení budou vánoční dekorace a jiné adventní zboží. Večer už návštěvníky naláká kytarový koncert Lubomíra Brabce v kostele, vernisáže v galeriích či posezení s cimbálovými muzikami v Pastoračním domě.

Přihlaste své výrobky a výpěstky do jarmekových soutěží

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Ozdobou Valašského mikulášského jarmeku se rok co rok stávají tradiční soutěže, v nichž se hodnotí ty nejzdařilejší plody lidské práce na Valašsku. Také letos mohou sadaři a zahrádkáři přispět s ukázkami své úrody, pekaři se svými voňavými chleby, hospodyňky se svými pečenými pány či domácím kysaným zelím a starostové se mohou pochlubit tou nejlepší slivovicí, která se v jejich obci napálila. O výsledcích některých soutěží bude rozhodovat odborná porota, některé hodnocení bude svěřeno při jarmeku v sobotu 1. prosince porotě návštěvnické.

Valašský mikulášský jarmek se koná 1. prosince

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - K začátku adventního času neodmyslitelně patří svátek svatého Mikuláše a s ním jde ruku v ruce už sedmadvacet let i Valašský mikulášský jarmek. Všichni, kdo při něm rádi načerpají předvánoční atmosféru, jsou do Valašských Klobouk srdečně zváni v sobotu 1. prosince. Masarykovo náměstí v ten den zaplní trh lidových a rukodělných výrobků, rozehraje a rozezpívá se kulturní program, otevřou se dveře dřevěnic a památkových objektů a díky řemeslníkům ožijí i starodávné zručnosti, valašské tradice a adventní zvyky.

Jarmek je za dveřmi

Do jarmeku zbývají poslední týdny, a tak jsou spolupořadatelé v plné práci. Jejich společným cílem je připravit letošní jarmekový ročník krásný a bohatý na tradice, folklór i valašský řemeslný fortel. Každý z pořádajících spolků má však při jarmeku také vlastní cíl, který bude podpořen z benefičního výsledku akce. Když tedy přispějete do benefičních pokladniček, můžete si být jistí, že vaše podpora směřuje rovným dílem na:
 
08
 
Copyright C 2008, Valašský jarmek o.s., všechna práva vyhrazena.