01 02 03
   
o jarmeku
program jarmeku
jarmekové soutěže
jarmeková poštička
orientační plánek
doprava
ubytování
partneři
fotogalerie
kontakt

JARMEKOVÉ NOVINY

Přespolní mohou na jarmek docestovat Mikulášským expresem

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Doprava při Valašském mikulášském jarmeku bývá tradičně oříškem. Pokud se návštěvníci z okolí chtějí vyhnout nesnadnému parkování, mohou se do Valašských Klobouk svézt mimořádnými autobusovými spoji Mikulášského expresu. Vyjíždět budou ze Slavičína, Štítné nad Vláří, Nedašovy Lhoty, Brumova - Bylnice, Sidonie, Francovy Lhoty, Valašské Senice, Študlova, Lidečka, Drnovic i Újezda. V případě, že se na jarmek vydají lidé autem, budou pro ně připravena odstavná parkoviště.


Výstava jarmekových plakátů

Plakát provází Valašský mikulášský jarmek od jeho prvního ročníku - tedy od roku 1992. V předjarmekových týdnech se s ním mohou setkat obyvatelé našeho města i blízkých vesnic na plakátovacích plochách, kde jim už dvacet pět let připomíná a oznamuje konání této jedinečné akce. V posledních letech ho však mohou sledovat a sdílet i tisíce dalších lidí na celém světě pomocí internetu na jarmekových internetových stránkách.


Jarmekový k ulturní program vyzdvihne valašský folklór

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Jubilejní 25. ročník Valašského mikulášského jarmeku chystá pro návštěvníky bohaté kulturní dění. V sobotu 3. prosince vystoupí folklorní soubory, zazpívají a zahrají cimbálové muziky i dechové hudby, zatančí odzemkáři a k vidění budou i filmová promítání. Celým programem se přitom bude prolínat jedno společné téma - folklór valašského regionu.


Páteční úvod jarmeku zve na trh i za kulturou

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Valašský mikulášský jarmek otevře dějství svého pětadvacátého ročníku už v pátek 2. prosince. L idé se mohou na jarmekovou notu naladit od 13 hodin na malém trh u v dolní části Masarykova náměstí . P odbarví jej dětské vystoupení i příchod svatého Mikuláše a jeho vrcholem bude po setmění slavnostní rozsvícení vánočního stromu města. V podvečer se pak konají vernisáže výstav v Galerii G i v Galerii Vincúch, večer koncert v kostele i posezení s cimbálovou muzikou v P astoračním domě. Všichni jsou srdečně zváni.

Valašský mikulášský jarmek bude jubilejní, pětadvacátý

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Od dalšího Valašského mikulášského jarmeku ve Valašských Kloboukách nás dělí už jen měsíc , kter ý je pro pořadatele obdobím vrcholících příprav a pro návštěvníky časem příjemného očekávání. Letošní ročník jarmeku přitom bude mít krásný přívlastek - jubilejní . S vatý Mikuláš a jeho čertovští společníci totiž při něm vykročí na svou obchůzku už po pětadvacáté . Jarmeku patří první prosincový víkend, kdy hlavní program připa dá na sobotu 3. prosince.

 
08
 
Copyright C 2008, Valašský jarmek o.s., všechna práva vyhrazena.